صمد

یک فعال همجنسگرا با چالش‌هایی که با آن مواجه است به اشتراک می‌ گذارد، که جامعه لزبین، همجنسگرا، دوجنسگرا و ترنسجندر با زندگی تحت حاکمیت طالبان دست و پنجه نرم می ‌کند.

Samad

هر وقت بیرون می روم صورتم را کاملا می پوشانم، و مطمئن می شوم که قابل تشخیص نیستم.


صمد که نام اصلی او نیست ٢٢ سال دارد، او مانند بسیاری از مردان افغان هم سن و سال خود است، او فارغ التحصیل لیسه است و در یک سوپرمارکت در شهر هرات کار می کند، اما او همچنین یک فعال همجنسگرا است که او را تحت رژیم طالبان به‌ طور باورنکردنی آسیب ‌پذیر می‌ کند.


برای لزبین، همجنسگرا، دوجنسه و ترنسجندر جامعه افغاني، صمد به افغان وتنس تأکید می کند که زندگی هرگز آسان نبوده است، در حالی که رسانه‌ های اجتماعی به گسترش آگاهی در مورد حقوق لزبین‌ ها، همجنس‌ گرایان، دوجنس ‌گرایان و تراجنسیتی‌ ها کمک کرده‌ اند، صمد نشان می ‌دهد که جامعه افغانستان مدت‌ ها قبل از بازگشت طالبان به قدرت فاقد آگاهی و پذیرش این حقوق بود، او اصرار می‌ کند اگر از حقیقت من مطلع شوند اعضای خانواده‌ ام اولین کسانی هستند که مرا خواهند کشت.


اما اگر زندگی قبلاً سخت بود اکنون بسیار سخت تر شده است، تسلط طالبان در ١٥ اګست ٢٠٢١ به این معنی است که جامعه لزبین، همجنسگرا، دوجنسگرا و ترنسجندر افغان در حال حاضر تحت هراس شدید زندگی می‌کنند، قبل از اینکه طالبان کابل را تصرف کنند، حداقل می توانستند از طریق گروه های رسانه های اجتماعی همبستگی ایجاد کنند و آگاهی را به صورت آنلاین ارتقا دهند، اکنون اوضاع بسیار متشنج تر شده است.


من پیام های تهدید آمیزی دریافت کرده ام و همچنین توسط افراد ناشناس تحت تعقیب قرار گرفته ام، هر وقت بیرون می روم صورتم را کاملا می پوشانم و مطمئن می شوم که قابل تشخیص نیستم، طالبان یکی از دوستانم را در کابل به مدت دو شب ربودند و بازداشت کردند، او می گوید که نظامیان طالبان به او تجاوز کردند.

از زمانی که طالبان قدرت را به دست گرفتند، افغان‌هایی که خود را لزبین، همجنسگرا، دوجنسگرا و ترنسجندر معرفی می‌کنند، از شرکا و خانواده‌ های خود جدا شده و مجبور به مخفی شدن شده ‌اند، صمد از ماندن طولانی ‌تر در افغانستان می‌ ترسد و به همین دلیل از آلمان درخواست پناهندگی کرده است.


تخلیه جامعه لزبین، همجنسگرا، دوجنسه و ترنسجندر افغان از زمان به قدرت رسیدن طالبان.


از اواسط ماه اګست سال گذشته که تخلیه گسترده مردم افغانستان آغاز شد هزاران افغان از این کشور تخلیه شده اند. فقط بین ۱۴- ۲۸ اګست ۲۰۲۱ ۱۱۳،۵۰۰ نفر با هواپیما برچه شدند، صمد گفت که تعداد کمی از لزبین‌ها، همجنسگرایان، دوجنسگرایان و تراجنس ‌ها تلاش‌ های تخلیه را انجام داده‌ اند و کشور را ترک کرده‌اند. او گفت:


تا آنجا که من می دانم، بسیاری از همجنس گرایان، همجنسبازان، دوجنس گرایان و ترنسجندرهای من یا از روش های تخلیه بی اطلاع هستند، یا اثبات كردن خود به تیم های تخلیه كننده که خود را لزبین، همجنس گرا، دوجنسه

و ترانسجندر معرفی کنند دشوار است.


صمد امیدوار است که جامعه بین‌المللی تخلیه لزبین‌ها، همجنسگرایان، دوجنسگرایان و ترنسجندرها را از افغانستان در اولویت قرار دهد، زیرا طالبان در کنار بیگانگی از جوامع خود آنها را دنبال می‌کنند، در این میان آنها طعمه آزار و اذیت جامعه گسترده تر هستند، صمد از یکی از دوستانش گفت که توسط گروهی از افراد ناشناس مورد شکنجه و آزار جنسی قرار گرفته است، سپس موفق به فرار به ایران شد.


صمد مصمم است به حمایت آنلاین خود از حقوق لزبین‌ها، همجنسگرایان، دوجنسگرایان و ترنسجندرهای افغان ادامه دهد، او امیدوار است پس از نقل مکان به کشوری امن علناً در مورد تمایلات جنسی خود صحبت کند، او گفت که ابتدا حقیقت خود را برای خانواده اش فاش می کند. او گفت:


در عمق قلبم من آرزو دارم که در مورد هویت خود صحبت کنم و از بودن خودم لذت ببرم.

Interview with Afghan Witness

Source: