top of page

مینی بوس حامل کارمندان دولتی در کابل هدف قرار گرفت

پولیس کابل مدعی است که در نتیجه این حمله هشت نفر زخمی و به شفاخانه منتقل شده اند

3 Nov 2022

در ۲ نومبر ۲۰۲۲ ، یک انفجار در حوالی ساعت ۰۸:۰۰ به وقت محلی در ناحیه ۵ پولیس کابل گزارش شد، به گزارش اعماج نیوز، هدف این حمله یک مینی بوس بود که کارمندان وزارت احیا و انکشاف دهات را انتقال می کرد، شفقنا، یک وبسایت بین‌المللی شیعی، گزارش داده است که خالد زدران، سخنگوی پولیس کابل، گفته است که در نتیجه این حمله هشت نفر زخمی و به بیمارستان منتقل شده‌اند، بازرسان افغان وتنس نتوانستند تعداد قربانیان را تأیید کنند


عکسی از مینی ‌بوس که به گفته زدران گفته می ‌شود هدف مین کنار جاده‌ای قرار گرفته بود، توسط سلام وطندار، یک شبکه رادیویی افغانستان به اشتراک گذاشته شد و توسط بازرسان افغان وتنس عکس زیر مکان‌ یابی شد.عکس: موقعیت جغرافیایی انفجار مینی بوس در کابل، ناحیه ۵ پولیس. [34.523861, 69.119548]


اگرچه به دلیل دوری و کیفیت تصویر نمی توان خسارت وارده را مشاهده کرد، اما می توان حضور نیروهای آتش نشانی و موتر که کش میشود را در نزدیکی مینی بوس مشاهده کرد که می تواند نشان دهنده شدت آسیب وارده به موتر باشد.


تا ۳ نوامبر ۲۰۲۲ ، هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.


حوادث مشابهی وجود داشته است که قبلاً توسط افغان وتنس در مورد هدف قرار دادن افراد ملکی در کابل گزارش و تحلیل شده است.


به تاریخ ۳۰ آپریل، یک بس حامل غیرنظامیان در ناحیه ۳ پولیس کابل هدف یک ماین مغناطیسی قرار گرفت، این حادثه توسط داعش ادعا شده است.


در ۱۱ جون، یک مینی ون در حین انتقال کارمندان دولتی در ناحیه ۱۲ پولیس کابل مورد اصابت ماین قرار گرفت، این حادثه نیز توسط داعش ادعا شده است.


در روز ۱ سپتامبر، رستورانت که در آن کارمندان دولتی مشغول صرف ناهار بودند، مورد انفجار قرار گرفت، این رویداد در ناحیه ۳ پولیس کابل رخ داده است، عامل انفجار یک بالون گاز بوده و هیچ گروهی مسئولیت این حمله را نپذیرفته است.


در ۸ اکتوبر، یک مینی بوس حامل کارمندان دولتی هدف یک ماین کنار جاده ای در ناحیه ۵ پلیس کابل قرار گرفت، هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفت.


خبرنگار: افغان وتنس ۳ نومبر ۲۰۲۲

ramin-labisheh-RznGbD7VAg8-unsplash.jpg
bottom of page